Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Forum Strategie Wywiad nr 3 Ryszard Kita Ostrołęka 26 maja 1831 - Hexmagazine tale 32

 
Powstanie Listopadowe, wojna polsko - rosyjska 1830-1831, Bitwa pod Ostrołęką, szarża artylerii konnej Bema. Każdy z nas musiał zetknąć się z tymi zagadnieniami, czy to poprzez literaturę, spektakle teatralne, a ostatnimi czasy nawet gry wojenne. Chcąc przybliżyć Wam jeszcze bardziej historię tego okresu, ujętą oczywiście w naszej ulubionej formie, ubraliśmy ją w wywiad z twórcą gry "Ostrołęka 26 maja 1831" wydawnictwa Erica, Ryszardem Kitą. Kanał będzie miał za zadanie budzenie szerszego zainteresowania historycznymi grami planszowymi oraz bitewnymi. Prezentowane będą tutaj hobbystyczne recenzje i rozmowy na temat mających zostać i już wydanych gier planszowych oraz inne aktywności związane ze wspomnianym tematem. W czołówce wykorzystano motyw oparty na fragmencie utworu zespołu De Press "Marsz Oddziału Zapory" z płyty "Myśmy Rebelianci" wydanej w 2009 roku.

 


Hexmagazine
 
Data pliku video: 2018-09-23, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
ostrołęcki

Powiat ostrołęcki – jeden z wielu powiatów utworzonych po reformie administracyjnej z 1999 roku. Obejmuje tereny znajdujące się w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego. Siedzibę powiatu odnajdziemy w Ostrołęce. Przynależą do niego gminy: Myszyniec, Baranowo,Czarnia, Czerwin, Goworowo, Kadzidło, Lelis, Łyse, Olszewo-Borki, Rzekuń, Troszyn.

Ziemie powiatu to idealne miejsce dla poszukiwaczy spokoju i wyciszenia od zgiełku miast. Bogactwo naturalnego świata zaprasza na piesze wędrówki, wycieczki rowerowe, przejażdżki konne, a zimową porą na kulig. Fani wędkowania i spływów kajakiem również powinni odwiedzić tereny powiatu ostrołęckiego. Fauna jest prawdziwą skarbnicą dzikiej zwierzyny, na którą można urządzić łowieckie eskapady.       

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola